Bol raz jeden koncert

Autor: Marek Varga | 6.10.2007 o 11:45 | Karma článku: 3,71 | Prečítané:  1223x

        Bol som na koncerte. Neviem ako by som to opísal, najskôr by som povedal, že tak nejak si predstavujem Turíce. Teda, aby ste ma rozumeli, chlapík má 60 rokov, hrá na violončelo tak, že si ústa nezatvoríte, príde k pódiu do ktorého najskôr kopne, potom sa pozdraví s prvou huslistkou a na dirigenta urobí grimasu typu: Ja som pripravený a čo ty?

Ospravedlňujem sa za kvalitu fotografie. V sále nebolo možné počas koncertu fotiť a ani príležitostí nebola veľa. Hral len 15 minút.Ospravedlňujem sa za kvalitu fotografie. V sále nebolo možné počas koncertu fotiť a ani príležitostí nebola veľa. Hral len 15 minút..: autor

Hľadisko si vôbec nevšímal. Inak všetci sme boli vzduch, skladbu poznal naspamäť a svoj part zahral tak čisto, že počuť bolo len jeho dych. Ak by ste chceli vidieť ako vyzerá hudba na dvoch nohách tak tu je.

Chlapík sa volá Misha Maisky, ale to asi nie je dôležité. Rovnako ako to dvestoročné violonočelo čo drží v rukách od Dominica Montagnana. Všetko to boli maličkosti, oproti tomu ako zjavoval ľudského ducha vynárajúceho sa z hudby. Len som sedel na zadku, ani som sa nehýbal a bol som vedľa z toho že niečo také je možné.

Definoval by som sa ako veľký ignorant.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Za vyliečených považujú ľudí aj bez testu. Je to podložené výskumom, tvrdia hygienici

Aj bez testu môže karanténu ukončiť len lekár alebo hygienik.

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.


Už ste čítali?